Forum Sorunlar ve Çözümler Ubuntu 18.04

Fatih GÖLELİ

02 January 2020 23:43:59

Merhaba:Uzun Uğraşlar Sonucu Ubuntu Sql Server Php 7.2 vb Entegre Ettim.Bilgisarımdan Managment Studşo İle Ubuntu SQL Server'a Bağlanıyorum Ve Datamı Şu An Çalışan Hosting Firmasından Alıp Kendi Sunucuma Entegre Ettim.Fakat Hangi Driver Yönlemini Kullandıysam ZN Hata Vermekte.
Şu An Configde Bu Yapılandırma Var.Fakat Database Connection Hatası Veriyor Localhostta çalışmama rağmen.Linux SQL CMD İle sudo sqlcmd -S localhost -U SA İle Bağlantı Sağlayabiliyorum ama.ZN Yine Bağlanmadı.Lütfen Yardımcı Olunuz Saygılarımla.'host'     => 'serverName\sqlexpress','database' => 'test',   'user'     => 'root',   'password' => '1234',  'port'     => '1452',                  'encode'   => true,     
Fatal error: Uncaught ZNDatabaseExceptionConnectionErrorException: Database connection error! Please check your connection settings! in /var/www/html/Internal/package-database/SQLServer/DB.php:118 Stack trace: #0 /var/www/html/Internal/package-database/Connection.php(145): ZNDatabaseSQLServerDB->connect(Array) #1 /var/www/html/Internal/package-zerocore/Singleton.php(54): ZNDatabaseConnection->__construct() #2 /var/www/html/Internal/package-zerocore/Singleton.php(36): ZNSingleton::createNewInstance('ZN\Database\DB') #3 /var/www/html/Internal/package-authentication/UserExtends.php(87): ZNSingleton::class('ZN\Database\DB') #4 /var/www/html/Internal/package-zerocore/Singleton.php(54): ZNAuthenticationUserExtends->__construct() #5 /var/www/html/Internal/package-zerocore/Singleton.php(36): ZNSingleton::createNewInstance('ZN\Authenticati...') #6 /var/www/html/Internal/package-zerocore/Ability/Factory.php(106): ZNSingleton::class('ZN\Authenticati...') #7 /var/www/html/Internal/package-zerocore/Ability/Factory. in /var/www/html/Internal/package-database/SQLServer/DB.php on line 118